• Nacházíte se zde:
  • Přehled akcí


Přehled akcí

Lukovská setkání s folklorem

Valašský soubor Kašava pokračuje v tradici pořádání valašských bálů a tematických besed u cimbálu – lukovských setkání s folklorem. První valašský bál se konal 29. ledna 1972 v kinosále obce Kašava, první beseda u cimbálu byla uspořádána 29. dubna 1978. Kontinuita nebyla přerušena, proto mohla Kašava 10. prosince 2016 přivítat diváky na osmdesáté druhé besedě u cimbálu a 6. února 2016 na 45. valašském bále.

Od roku 1978 jsou tyto akce pořádány v kulturním domě v Lukově, který pojme téměř sedm set lidí. Ke každé akci je vydáván programový sborník, někdy i zpěvník. Sborník valašských bálů vždy obsahuje přehled činností všech složek Valašského souboru Kašava, z. s. za uplynulý rok.

Do Lukova přijalo pozvání mnoho významných osobností, například: Miroslav Dudík, Jiří Hanzelka, Zdena Jelínková, Jaroslav Jurášek, Jiřina Jirásková, Josef Laža, Jiří Pavlica, lukovský rodák František Pavlíček, Bolek Polívka, Jan Rokyta, Miloš Štědroň, Jarmila Šuláková, Marie a Ludvík Vaculíkovi, Miroslav Zikmund.

Vstupenky v předprodeji u členů souboru KAŠAVA (tel.: 736 170 048) a na adrese info@soubor-kasava.cz.

Doprava zdarma na akce v Lukově

18.30 ZUŚ Štefánikova – Vysoká mez – Dlouhá (Baťa) – Štípa – Lukov
18.45 ZUŠ Štefánikova – Jižní Svahy (Billa) – Fryšták – Lukov