CIOFF CZ

Akce

Jarní koncert Kašava a Trenčan

Akce

O NAŠEM HOSTU
Trenčan – folklórny súbor Gymnázia Ľudovíta Štúra vznikl v roce 1949 a patří mezi nejstarší folklorní kolektivy na Slovensku. Zaměřuje se na uchování a zpracování folklorního materiálu trenčínského regionu. Za celou dobu své nepřetržité činnosti absolvoval více než 2200 představení a svoji zem reprezentoval na zahraničních zájezdech v osmadvaceti zemích Evropy, Asie a Afriky. Členy souboru jsou studenti Gymnázia Ľ. Štúra, ale i dalších trenčínských středních škol. Práci v souboru se věnují ve svém volném čase. Dosud se jich souborem prošlo více než tisíc dvě stě. Vytvořili si vztah k lidovému umění a mnozí pokračovali v této činnosti především ve vysokoškolských folklorních souborech. Trenčan dosud představil více než sto choreografií, z nichž asi dvacet tvoří jeho současný taneční repertoár. Pro trenčínský region jsou typické sedlácké tance s charakteristickým skákáním děvčat na kolena chlapců. Často se tancovali na zábavách také různé druhy polek, mazurky a šotyše. Přes přestávku, kdy hudba nehrála, si mládež krátila čas tanečními hrami – podle tohoto zvyku vznikl již na půdě souboru tanec mašinový. Na koncert ve zlínském divadle si soubor připravil tance, taneční hry a písně z Trenčína a Púchovské doliny.

FS Trenčan

Předprodej vstupenek v Městském divadle Zlín nebo online https://vstupenky.divadlozlin.cz/mdzlin/hall?eventid=2473.

Otevírací doba pokladny Městského divadla Zlín:

Běžná otevírací doba
pondělí - pátek 11.00 – 18.00 + hodinu před každým představením (30 minut před jeho začátkem je možno zakoupit vstupenky pouze na dané představení)

Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději týden po jejich objednání.

Zakoupené vstupenky nebereme zpět.

Veškeré informace o prodeji vstupného Vám rádi poskytneme na těchto telefonních číslech:

předplatné, hromadné objednávky: 577 636 220

pokladna: 577 636 207, 737 227 856

 

Záštitu nad koncertem laskavě převzal hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák a primátor města Zlína MUDr. Miroslav Adámek.

Koncert finančně podpořil Zlínský kraj a statutární město Zlín.

Městské divadlo Zlín

  • Ulice: třída Tomáše Bati 4091/32
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 87

Valašský soubor Kašava

  • Ulice: Štefánikova 2987
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.