CIOFF CZ

Dětský folklorní soubor Lukovjánek

Dětský folklorní kroužek LukovjánekSoubor vznikl v roce 1996 v Lukově nedaleko Zlína jako jeden z dětských souborů vychovávající budoucí tanečníky Valašského souboru Kašava. Vedení proto také zabezpečují výhradně současní či bývalí členové tohoto souboru. Lukovjánek pracuje pod hlavičkou Valašského souboru Kašava, z. s.

V současné době soubor vedou Jana Holá, Kristýna Březíková a Ladislav Zuzaník. Do souboru dochází na dvacet dětí ve věku 4 až 11 let. Zkoušky probíhají každé úterý v tělocvičně CVA v Lukově. Repertoár sestává z her, písní, tanců, říkadel regionu Valašsko. Soubor vystupuje většinou s komponovanými scénickými pásmy k různým příležitostem – Velikonocům, Svátku matek, Vánocům, a to především na Zlínsku. Mezi nejúspěšnější patří pásma Než mlýny domlely a O vajíčku. Lukovjánek se pravidelně účastní přehlídek dětských folklorních souborů a besídek u cimbálu na zlínské Malé scéně.

Kontaktujte nás

Valašský soubor Kašava, z. s.
DFS Lukovjánek
Štefánikova 2987
760 01 Zlín
tel.: +420 776 676 222
e-mail: ladazuzanik@seznam.cz

Fotogalerie: 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.