CIOFF CZ

Nejbližší akce

Slavnosti vína a festival

7. 10. 2023

Zámek Zlín

Slavností vína a folklorní festival ve Zlíně.

91. beseda u cimbálu

14. 10. 2023 v 19.30 hod

Kulturní dům Lukov - pozvánka

Tradiční podzimní beseda u cimbálu. Prodej vstupenek

92. beseda u cimbálu

9. 12. 2023 v 19.30 hod

Kulturní dům Lukov

Tradiční vánoční beseda u cimbálu v Lukově.

Valašský soubor Kašava

Valašský soubor Kašava vznikl v roce 1971 a působí na Zlínsku více než 50 let. Věnuje se zpracování folklorního a zvykoslovného materiálu ze západního a jižního Valašska a částečně také z přilehlých oblastí: luhačovického Zálesí a východní Hané.

Repertoár souboru tvoří vedle jednotlivých tanců scénická hudebně-tanečně-dramatická pásma vycházející jednak z lidových obřadů a zvyků, jednak z folklorního materiálu, který vypovídá o závažných momentech v životě minulých generací. S přípravou programových bloků byla zpravidla spojena rovněž rekonstrukce dobového lidového oděvu z příslušného regionu.

Činnost souboru jde ruku v ruce se snahou o uchování etických a estetických hodnot tradiční lidové kultury. Kašava pořádá tematické besedy u cimbálu, valašské bály, výroční kolední obchůzky, pravidelně se zúčastňuje jak domácích, tak zahraničních folklorních festivalů. Uměleckou vedoucí souboru je Lucie Uhlíková, vedoucím taneční složky Ondřej Pavlištík, vedoucí cimbálové muziky a dívčího pěveckého sboru Petra Pavlištíková.

Pod hlavičkou Kašavy funguje vedle kmenové muziky souboru – CM VS Kašava s primášem Vojtěchem Vlkem – také CM Kašava, která realizuje samostatné hudební projekty. Umělecké směřování muziky řídí Pavla Kovaříková a Rostislav Jež, primášem je Jan Vičík.

Důležitou součástí aktivit členů souboru je práce s dětmi – pět dětských folklorních souborů a mládežnickou taneční přípravku navštěvuje na sto padesát dětí.


23. 12. 2022

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.


29. 10. 2016 - Valašský soubor Kašava

V tomto článku Vám přinášíme pár fotografií ze sobotních oslav Kašavy. Za rok 2016 obdžela titul Vesnice roku naše rodná Kašava! Součástí sobotních oslav byl nemalý kulturní program, kterého se zúčastnila taneční složka VS Kašava...


14. 4. 2016 - Valašský soubor Kašava


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.